Emlak Komisyonculuğu

Ülkemizde emlak alanındaki kurallar ve mesleki standartlar yasalarla düzenlenmiĢtir. Ülkemizde emlak komisyonculuğu ile ilgili yasal düzenlemelerin yapılması, yeni kanunların yürürlüğe girmesiyle alandaki mesleklerin saygınlığı giderek artmıştır.
Alacağınız emlak komisyonculuğu sertifikası ile meslektaşlarınızın yanında farkınızı yansıtabileceksiniz. Eğitim Programımız ile alanımızda kullanılan emlak komisyonculuğunda meslek bilgileri ve noter işlemleri ile ilgili terimler, tanımlar, kısaltmalar, belgeler ve formlar size sunulmaktadır. Bu konudaki mesleki bilgileri kazandığınız takdirde emlak komisyonculuğunda meslek bilgileri ve noter ile ilgili işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde yapabileceksiniz.

Programın İçeriği
Eğitim materyelleri "Online Eğitim Programları" sayfanız aracılığı ile bilgisayarınıza kaydedilmekte olup, kaydedilecek dosyaların tümü zip dosya formatında tek bir sıkıştırılmış dosya şeklinde kullanıcıya sunulmaktadır..
Konular
1 - Emlak Komisyonculuğu
* Mesleki Bilgiler / Terimler
* Müşteri (Alıcı) - Mal Sahibi (Satıcı) - Emlak Komisyoncusunun Yükümlülükleri
* Noter İşlemleri
2 - Satılık Emlak
* Satılık Emlak Portföyü Hazırlama
* Satılık Emlak'ı Pazarlama
* Emlak Satışı Gerçekleştirme
3 - Emlak Kiralama
* Emlak Araştırma Ve Gayrümenkul Sahibi İle Sözleşme
* Emlakta Reklam
* Kiralama İşlemleri

Sistem Nasıl İşliyor?
1. Öncelikle, ihtiyaç duyulan eğitimler kullanıcılar tarafından belirlenir.
2. Kullanıcılar, siteye üye olarak tercih ettikleri eğitim programını sayfa üzerinden satın alır.
3. Eğitim ücreti ilgili hesaba yatırılır.
4. Satın alınan Sertifika Programları, Kullanıcı profil sayfası "Online Eğitim Programları" bölümünden belirlenen süre içersinde bilgisayara indirilir.
5. Ders programını başarıyla tamamlayan kullanıcılar artık “E-Sertifika” almaya hak kazanmıştır.
6. Eğitimlerini tamamlayan kullanıcılar "Sertifika Talep Formunu" doldurarak, E-Sertifika başvurusunda bulunur.
7. Kullanıcının sertifikası hazırlanarak kargo ile gönderilir.
8. Kullanıcının profil sayfasında yer alan eğitim programı ise kullanıma kapatılır.

Kayıt Koşulları
Eğitim Programlarımızın tümünü, 16 yaş ve üzeri herkes başvuruda bulunarak satın alabilir. Eğitimler, uzaktan eğitim yöntemi ile gerçekleştiği için, başvurular ile ilgili herhangi bir kayıt tarihi söz konusu değildir. Dilediğiniz zaman Eğitim Programlarımıza başvurarak, derslerinize başlayabilirsiniz..

Belgelendirme
Eğitim programlarımızın sonunda herhangi bir test veya sınav yapılmamakta olup, eğitimlerini tamamlayan kullanıcılara E-Sertifika verilmektedir. Sertifikalar eğitimin tamamlanmasının ardından ortalama 1-3 iş günü içersinde hazırlanmakta ve ardından basılı, imzalı ve mühürlü olarak kullanıcıya kargo ile gönderilmektedir. Eğitim Programlarına kargo ücretleri dahil değildir. Gönderilen kargonun ücreti (ortalama 4TL ile 5TL) teslim sırasında kargo firması personeli tarafından tahsil edilmektedir.

E-Sertifika Nedir ?
E-Sertifika; "e-eğitim & e-öğrenme" şeklinde, mesleki ve kişisel gelişim eğitim programlarına internet üzerinden uzaktan eğitim yöntemi ile katılınması ve sonunda bireylerin bu eğitimlere katılındığını ispatlayabilmesi üzerine bir belge sağlanması amacı üzerine ortaya çıkmış işleyişin parçası, bir belgedir..
Eğitim Programlarına, bilgisayar ve internet bağlantısının bulunduğu her noktadan ulaşılmaktadır.
Eğitim sonunda katılımcılara sağlanan sertifikalar isme göre düzenlenmiş, benzersiz olarak numaralandırılmış, kaşeli (mühürlü) ve imzalı şekilde katılımcılara kargo ile gönderilmektedir.

 

Yorum Yap
Adınız:


Yorumunuz:

Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz: