Beden Dili

Beden Dili, insan bir konuşarak bir de vücuduyla derdini anlatabilir. Konuşarak söylediğimiz cümlelerle karşımızdakini kandırabiliriz ama bedenimizle asla böyle bir şey mümkün değildir. Bir çok uzman dil yalan söylese de beden söylemez diye beden dilinin önemini ifade ederler.
Beden dilinin en önemli dört yararı, başkaları üzerinde olumlu bir etki yaratarak amacımıza ulaşmak, karşımızdakileri daha iyi anlayarak etkili bir iletişim kurmak, kendi beden hareketlerimizi denetleyerek, sosyal ortamlara daha çabuk uyum sağlamak, başkalarının gerçekte ne söylemek istediğini anlamaktır.
Konu insan davranışları olunca, bunların belirli kalıp ve sınıflara nasıl sokulabildiği sorusu akla Einstein'ın ünlü sözlerini getiriyor: "Bilim, duygusal deneyimlerimizin kaotik çeşitliliğini, mantıksal açıdan standart bir düşünce sistemine karşılık getirme çabamız. Bu sistemde tekil deneyimler, kuramsal yapıya öyle bir şekilde karşılık gelmeli ki, benzersiz ve inandırıcı bir sonuç ortaya çıksın. Duyusal deneyim, insanın dışındaki bir konu çerçevesinde gerçekleşir. Ancak onu yorumlayacak kuram, insan elinden çıkma ve olağanüstü bir çabayla zahmet gerektiren bir uyum sürecinin sonucu: varsayıma dayalı, asla tam anlamıyla kesin olmayan ve her zaman sorgulamaya, kuşkuya hedef olmaya mahkum bir sonuç."
Program bedenimizi en etkin biçimde kullanmayı öğretmektedir. Yani beden dilini iyi kullanamayan insana bedeni hükmederken, bu kuramı öğrenen bilen bireylerde durum tam tersidir.

Programın İçeriği
Eğitim materyelleri "Online Eğitim Programları" sayfanız aracılığı ile bilgisayarınıza kaydedilmekte olup, kaydedilecek dosyaların tümü zip dosya formatında tek bir sıkıştırılmış dosya şeklinde kullanıcıya sunulmaktadır..
Konular
1 - Beden Dili

Sistem Nasıl İşliyor?
1. Öncelikle, ihtiyaç duyulan eğitimler kullanıcılar tarafından belirlenir.
2. Kullanıcılar, siteye üye olarak tercih ettikleri eğitim programını sayfa üzerinden satın alır.
3. Eğitim ücreti ilgili hesaba yatırılır.
4. Satın alınan Sertifika Programları, Kullanıcı profil sayfası "Online Eğitim Programları" bölümünden belirlenen süre içersinde bilgisayara indirilir.
5. Ders programını başarıyla tamamlayan kullanıcılar artık “E-Sertifika” almaya hak kazanmıştır.
6. Eğitimlerini tamamlayan kullanıcılar "Sertifika Talep Formunu" doldurarak, E-Sertifika başvurusunda bulunur.
7. Kullanıcının sertifikası hazırlanarak kargo ile gönderilir.
8. Kullanıcının profil sayfasında yer alan eğitim programı ise kullanıma kapatılır.

Kayıt Koşulları
Eğitim Programlarımızın tümünü, 16 yaş ve üzeri herkes başvuruda bulunarak satın alabilir. Eğitimler, uzaktan eğitim yöntemi ile gerçekleştiği için, başvurular ile ilgili herhangi bir kayıt tarihi söz konusu değildir. Dilediğiniz zaman Eğitim Programlarımıza başvurarak, derslerinize başlayabilirsiniz..

Belgelendirme
Eğitim programlarımızın sonunda herhangi bir test veya sınav yapılmamakta olup, eğitimlerini tamamlayan kullanıcılara E-Sertifika verilmektedir. Sertifikalar eğitimin tamamlanmasının ardından ortalama 1-3 iş günü içersinde hazırlanmakta ve ardından basılı, imzalı ve mühürlü olarak kullanıcıya kargo ile gönderilmektedir. Eğitim Programlarına kargo ücretleri dahil değildir. Gönderilen kargonun ücreti (ortalama 4TL ile 5TL) teslim sırasında kargo firması personeli tarafından tahsil edilmektedir.

E-Sertifika Nedir ?
E-Sertifika; "e-eğitim & e-öğrenme" şeklinde, mesleki ve kişisel gelişim eğitim programlarına internet üzerinden uzaktan eğitim yöntemi ile katılınması ve sonunda bireylerin bu eğitimlere katılındığını ispatlayabilmesi üzerine bir belge sağlanması amacı üzerine ortaya çıkmış işleyişin parçası, bir belgedir..
Eğitim Programlarına, bilgisayar ve internet bağlantısının bulunduğu her noktadan ulaşılmaktadır.
Eğitim sonunda katılımcılara sağlanan sertifikalar isme göre düzenlenmiş, benzersiz olarak numaralandırılmış, kaşeli (mühürlü) ve imzalı şekilde katılımcılara kargo ile gönderilmektedir.

 

Yorum Yap
Adınız:


Yorumunuz:

Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz: